Zamieszczone tu aplikacje są dokończone i sprawne. Wraz z nimi dołączam kod źródłowy, opatrzony w odpowiednie komentarze i niekiedy dokumentacje. W przypadku użycia lub modyfikacji proszę o referencję do tej strony.

 

390656-lotto  POBIERZ Program który korzystając z sieci neuronowej oraz dawnych wyników loterii LOTTO. Stara się przewidzieć wyniki przyszłych losowań.
 Python-logo-notext.svg  POBIERZ Aplikacja służy do analizy równoległych korpusów tekstowych pod kątem jakości danych, które można przefiltrować, jak również sprawdzająca i poprawiająca alignment na poziomie zdań.

DOKUMENTACJA

PUBLIKACJA

 Python-logo-notext.svg  POBIERZ Aplikacja służąca do denormalizacji wyników automatycznego rozpoznawania mowy (ASR) oraz segmentacji tekstu na zdania celem poprawy jakości maszynowego tłumaczenia mowy oraz systemu S2S.

DOKUMENTACJA

 Python-logo-notext.svg  POBIERZ Program służący do adaptacji danych równoległych lub monolingwalnych do konkretnej domeny tekstowej, używający trzech heurystyk komparacji (TF-IDF, Perplexity, oraz odległość Levenshteina).

DOKUMENTACJA

PUBLIKACJA

 Python-logo-notext.svg  POBIERZ Program, który pozwala na sprawdzenie czy w korpusie równoległym nie występują duplikaty, a jeżeli tak, pozwalający na skasowanie.
 Python-logo-notext.svg  POBIERZ Reimplementacja narzędzia Yalign, zawierająca optymalizacje pod kątem jego wielowątkowości oraz usprawnienia związane z poprawą jakości wydobywanych danych z korpusów porównywalnych za pomocą algorytmu tuningującego. Dodatkowo zmieniono algorytm porównujący na Needleman-Wuncha wraz z jego optymalizacją na GPU. Zoptymalizowana wersja na GPU.

DOKUMENTACJA

 Python-logo-notext.svg  POBIERZ Aplikacja służąca do regułowego oczyszczania i poprawy jakości korpusów równoległych. Zawiera wbudowane reguły dla języka polskiego i angielskiego. Nie mniej jednak adaptacja narzędzia na inne języki nie powinna stanowić problemu. Użycie narzędzia poprawia jakość tłumaczenia maszynowego.

PUBLIKACJA

3xileRESIZER Prosta aplikacja napisana w C#, służąca do masowego kadrowania oraz skalowania zdjęć.
ACO POBIERZ Aplikacja w C# z ładnym GUI pozwalającym wygodnie generować i określać parametry uruchomienia programu. Aplikacja rozwiązuje problem komiwojażera za pomocą optymalizacji problemu kolonii mrówek.
ScreenToMail POBIERZ Mini program szpiegujący. Pozwala on na wgranie ofierze aplikacji, która działa jako proces systemu Windows. Program robi zrzuty z ekranu i wgrywa je na zdefiniowany wcześniej serwer FTP. Ostrzegam także iż wgrywanie go komuś bez jego wiedzy jest zabronione polskim prawem. Aplikacje zamieszczam w celach edukacyjnych oraz autopromocyjnych.
evolution POBIERZ Implementacja C# strategii ewolucyjnej (mi, lambda), rozwiązująca problem optymalizacji funkcji DeJonga.
3xileSNAP POBIERZ Malutki programik, którego zadaniem jest wspomaganie tworzenia zrzutów z ekranu. Pozwala on na bardzo szybkie i efektywne robienie screen’ów. Napisany w C#.
filtraudio POBIERZ Pasmowo przepustowy filtr audio napisany w C#.
filtrobrazu POBIERZ Program obsługujący kilka rodzajów filtrów obrazu 2D. Zaimplementowany w C#.
OCR POBIERZ Program napisany w Javie, wraz z GUI. tworzy on i uczy siec neuronowa, która rozpoznaje litery wcześniej narysowane przez użytkownika.
ruck POBIERZ Rozwiązanie problemu plecakowego za pomocą algorytmu genetycznego. Program napisany w języku C#.
telebimy POBIERZ Opracowany przeze mnie system telebimów, pracujący obecnie w wielu firmach. Jako ze jest to produkt komercyjny zamieszczam jedynie wideo prezentujące działanie systemu.