Eaton, firma z branży dystrybucji energii, zaprezentowała dzisiaj swoje rozwiązania dotyczące dystrybucji energii, dostosowane do współpracy z czołową infrastrukturą hiperkonwergentną firmy SimpliVity. Jako pierwsze w branży rozwiązanie dotyczące dystrybucji energii otrzymało ono zatwierdzenie dla infrastruktury konwergentnej. Platforma Eaton dostarcza menedżerom IT zaawansowane funkcje monitorowania i dystrybucji energii.

 

Skalowalność staje się coraz ważniejsza w kontekście rozszerzania przez firmy znaczenia dystrybucji energii ze względu na nowoczesną  nowoczesną architekturę. Potwierdzając swoją kluczową rolę w ewolucji infrastruktury hiperkonwergentnej, zintegrowana platforma dystrybucji energii Eaton zapewnia klientom SimpliVity większą dostępność, skalowalność i ochronę danych, a także integrację z VMware vCenter. Pozwala to firmom na dostosowanie zaawansowanych funkcji do własnych struktur, zapewniając bezawaryjny czas pracy i ciągłość działania.

 

„Rozwiązania firmy Eaton dotyczące dystrybucji energii są wartością dodaną dla klientów SimpliVity, oferując zaawansowane funkcje dystrybucji energii i ochronę dla naszej platformy hiperkonwergentnej”, powiedział Erik Randles, wiceprezes ds. rozwoju działalności SimpliVity. „Nasza współpraca z Eaton dodatkowo zwiększy stabilność i energooszczędność w naszej firmie, a także obniży całkowity koszt eksploatacji, który jest trzykrotnie wyższy w porównaniu z istniejącymi systemami”.

 

Oprogramowanie Eaton Intelligent Power Manager, 5P UPS i ePDU® G3 – podczas testów kwalifikacyjnych z SimpliVity używane były stelażowe jednostki dystrybucji energii. Klienci SimpliVity korzystają z oprogramowania Eaton Intelligent Power Manager, aby zapewnić automatyczne zarządzanie wirtualnymi zasobami podczas awarii zasilania. Umożliwiając tym samym użytkownikom końcowym SimpliVity uruchomienie migracji maszyn wirtualnych lub ustawienie czasu wyłączenia tych maszyn w przypadku incydentu związanego z energią, program Intelligent Power Manager zapewnia ciągłość działania kluczowych aplikacji oraz uporządkowane wyłączanie mniej istotnych odbiorów, co gwarantuje lepszą elastyczność i ochronę.

 

„Współpraca Eaton i SimpliVity przenosi wdrożenie infrastruktury hiperkonwergentnej na nowy poziom, umożliwiając klientom rozszerzenie infrastruktury tak sprawnie, jak się tego oczekuje od rozwiązania IT”, powiedział Hervé Tardy, wiceprezes i dyrektor generalny, Distributed Power Quality Division, Eaton. „Płynna integracja SimpliVity i Eaton z vCenter radykalnie zmniejsza koszty inwestycyjne i użytkowe (TCO), dzięki czemu uzyskuje się większą wartość biznesową przy jednoczesnym wykorzystaniu wartości dodanych infrastruktury hiperkonwergentnej SimpliVity”.

 

Portfolio Eaton ePDU G3 (stelażowe jednostki dystrybucji energii) jest przeznaczone do precyzyjnego monitorowania i kontroli zużycia energii na poziomie pojedynczego wyjścia. Dzięki czujnikowi monitorowania środowiska firmy Eaton użytkownicy SimpliVity mogą skonfigurować automatyczne działania na alarmy związane z wilgotnością i temperaturą, które zagrażać mogą poprawności działania zainstalowanych urządzeń w szafie rackowej.

 

W połączeniu z oprogramowaniem Intelligent Power Manager i kartą sieciową (opcjonalną) zasilacz gwarantowany UPS Eaton 5P (650–1550 VA) stanowi kompleksowe rozwiązanie dla środowisk wirtualnych. Dla klientów potrzebujących większej mocy zasilania gwarantowanego Eaton oferuje zasilacz UPS 5PX (1500–3000 VA). UPS Eaton 5PX jest również urządzeniem typu plug&play co 5P, z tą różnicą, że w wersjach Netpack karta sieciowa jest w standardzie.

 

Hiperkonwergentne rozwiązania firmy SimpliVity zapewniają ekonomię chmury wraz z biznesową wydajnością, ochroną, skutecznością i globalnym ujednoliconym zarządzaniem. Poprzez asymilację usług centrum danych o 8–12 rdzeniach w systemach towarowych x86, w tym hipernadzorcy, funkcji obliczeniowych, przechowywania, przełączania sieci, ochrony danych natywnych, bramki chmury, zapisu w pamięci podręcznej, optymalizacji sieci WAN, deduplikacji w czasie rzeczywistym i wielu innych opcji, SimpliVity jest w stanie uprościć środowisko IT i obniżyć koszty infrastruktury IT.

 

Więcej informacji o zintegrowanych rozwiązaniach dystrybucji energii Eaton dla SimpliVity znajduje się na stronie www.eaton.eu/intelligentpower. Dodatkowe informacje o kompletnym portfolio Eaton ePDU G3 znajdują się na stronie www.eaton.eu/ePDUG3. Więcej szczegółów o rozwiązaniach i usługach dystrybucji energii firmy Eaton znajduje się na stronie www.eaton.eu/powerquality.