Na wydarzeniu będą obecni aktorzy kultowego serialu Kompania Braci

Warszawa, 1 czerwiec 2015 – Wargaming ma ogromną przyjemność poinformować o sponsorowaniu 70-lecia obchodów lądowania aliantów w Normandii i spotkania aktorów Kompanii Braci. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 4-7 czerwca 2015 roku.

„Jesteśmy dumni z faktu bycia sponsorem obchodów D-Day w partnerstwie z fundacją World War II,” powiedział Tracy Spaight, dyrektor projektów specjalnych w Wargaming. „Wraz z fundacją dzielimy tę samą pasję do pamięci historycznej, czemu dajemy wyraz w naszych grach i współpracach z muzeami na całym świecie. Cieszymy się, że będziemy mogli opowiedzieć historię D-Day.”


Przez cztery dni wydarzenia odwiedzający będą mieli możliwość poznać gwiazdy kultowego serialu Kompania Braci produkcji HBO, zwiedzić muzea Overlord i Utah Beach, fortyfikacje Atlantic Wall i inne historyczne miejsca, jak również odwiedzić wojskowe obozowiska polowe. Ostatniego dnia obchodów odbędzie się ceremonia składania wieńców z aktorami pod pomnikiem Richarda Wintersa w Sainte-Marie-du-Mont.

Fundacja World War II jest dumna, iż Wargaming został głównym sponsorem tegorocznego spotkania aktorów Kompanii Braci w Normandii,” powiedział Tim Gray, przewodniczący fundacji World War II. „Poza tym, że jest wiodąca firma segmentu nowych technologii, Wargaming naprawdę dba o pamięć historyczną II Wojny Światowej poprzez organizację wydarzeń czy współpracę z muzeami. Nasza fundacja dzieli tę samą pasję, jaką jest przekazywanie wiedzy o wydarzeniach przyszłym pokoleniom.”


War History Online, jeden z największych serwisów o informacjach militarnych również dołączy do Wargamingu, aby wesprzeć czerwcowe wydarzenie w Normandii. Częścią misji firmy Wargaming jest zachowywanie pamięci historycznej i przekazywanie wiedzy przyszłym pokoleniom. To założenie realizujemy poprzez współprace z muzeami na całym świecie przy renowacji maszyn II Wojny Światowej, aby następnie służyły, jako eksponaty. Przykładem może być USS Iowa, Muzeum RAF, Muzeum Czołgów w Bovington, czy wsparcie dla różnych organizacji charytatywnych, które dbają o weteranów.

Wargaming miał okazję współpracować również z przedstawicielami branży filmowej wliczając w to obrazy takie jak Fury (w roli głównej Brad Pitt), czy Saints & Soldiers. Kompania Braci (Band of Brothers) przybliża widzom odwagę i bohaterstwo alianckich żołnierzy, którzy wylądowali w Normandii i wydatnie przyczynili się do upadku wojsk osi. Wargaming podziela przywiązanie do historycznych detali, jakie serialem pokazali Steven Spielberg i Tom Hanks.

Wszystkie bilety na wydarzenie zostały już wyprzedane, ale odwiedzający bez biletów mogą również przyjść na rozmaite wydarzenia dostępne publicznie. Sesja autografów z udziałem aktorów odbędzie się 4 czerwca od 17.00 do 19.30 w hotelu Villa Laura w Bayeux. Druga tura odbędzie się w muzeum Utah Beach 7 czerwca od 11.30 do 14.00. Zarówno muzeum Overlord, jak i Utah Beach będą otwarte w ciągu dni wydarzenia. Publiczność jest również zaproszona na pokaz skoków spadochronowych, który odbędzie się 4 czerwca o 22.00 w Picauville. 6 czerwca o 15.00 w Pointe-du-Hoc, gdzie amerykańska piechota wyeliminowała 155 mm działa podczas D-Day, odbędzie się spotkanie z weteranem, uczestnikiem tych pamiętnych wydarzeń, pułkownikiem Georgem Kleinem.

Wszystkie osoby zainteresowane historią lądowania aliantów w Normandii i dziejami II Wojny Światowej zachęcamy do przybycia, aby wspólnie uczcić te pamiętne chwile. Więcej informacji o wydarzeniu -> http://www.wwiifoundation.org/bob-reunion/