Każdy, kto choć raz samodzielnie planował swoje wakacje wie, że jest to bardzo czasochłonne zadanie.  Dziś ogromną pomoc stanowi Internet,  a dostosowane do potrzeb podróżników aplikacje mobilne pomagają planować, rezerwować i odkrywać nieznane miejsca.  Oto przegląd 10 aplikacji mobilnych dla podróżników, z podziałem na etapy podróżowania, od poszukiwania inspiracji, przez transport i noclegi, aż po polecane aktywności na miejscu i mapy.

Inspiracje podróżnicze

Trover

Zanim zaczną się wakacje, podróżników pochłania aplikacja Trover – wizualizacji potencjalnych miejsc na wakacje. Aplikacja pozwala na odkrywanie nowych punktów na mapie, dzielenie się swoimi zdjęciami i korzystanie z poleceń innych użytkowników aplikacji. Aplikacja pozwala na dodawanie zdjęć bezpośrednio z telefonu.

iTunes store

Google Play store

Findery

Aplikacja zapowiadana jako “mapa skarbów” jest produktem twórcy platformy Flickt. Aplikacja łączy podróżników, którzy odwiedzają to samo miejsce co Ty, poprzez notatki przypisane do lokalizacji. Niezależnie od tego, czy jesteś w nowym miejscu czy swoim rodzinnym mieście – daj się zainspirować i odkryj nowe miejsca dzięki innym użytkownikom!

iTunes store

Google Play store

 

Transport

 

GoEuro

Aplikacja GoEuro pozwala na szukanie transportu i rezerwację biletów  w Europie. Aplikacja gromadzi informacje o lotach, autobusach i pociągach różnych przewoźników, dzięki czemu można w łatwy sposób porównywać ceny biletów i czas podróży.  Aplikacja jest dostępna w 7 językach i 5 walutach.  GoEuro ułatwia podróżowanie i pozwala znaleźć najtańsze bilety, co może się okazać korzystniejsze finansowo niż zakup biletu Eurail Pass. Więcej o aplikacji: www.goeuro.com/apps/

 

iTunes store

Google Play store

 

Skyscanner

Aplikacja skupia się na wyszukiwaniu tanich biletów lotniczych. Dzięki bazie zawierającej setki linii lotniczych, Skyscanner pomaga znaleźć najlepszą opcję lotu na danej trasie w określonym dniu, ale podpowiada także, gdzie z danego miejsca można polecieć najtaniej, lub jaką datę lotu wybrać, by nie nadwyrężyć portfela. Graficzne przedstawienie cen bardzo ułatwia decyzję o zakupie.

iTunes store

Google Play store

 

Accomodation

 

Booking.com

Gdy już wiesz, gdzie się wybierasz,  warto zarezerwować  nocleg. Aplikacja Booking.com wyszukuje hotele i hostele w danym miejscu, porządkując je wedle wybranych kryteriów. Decyzję o rezerwacji mogą ułatwić oceny i opinie innych użytkowników, którzy zatrzymali się w danym miejscu przed nami.  www.booking.com

iTunes store

Google Play store

 

Airbnb

Jeżeli szukasz alternatywnego miejsca na nocleg i np. nie chcesz spać w sieciowym hotelu, a preferujesz bardziej lokalne miejsca, Airbnb z pewnością przypadnie Ci do gustu. Aplikacja jest łatwa w użyciu i posiada pokaźną liczbę miejsc na nocleg, głównie oferowanych przez osoby prywatne.

iTunes store

Google Play store

 

Aktywności

GetYourGuide

GetYourGuide to aplikacja, która zwiększa liczbę użytkowników w bardzo szybkim tempie.  Aplikacja pozwala na wyszukiwanie i rezerwowanie aktywności, wycieczek i atrakcji w danym miejscu, do którego się wybieramy. Dzięki aplikacji w szybki sposób znajdziemy niezwykłe miejsca, o których nie wie większość turystów.  www.getyourguide.com

iTunes store

Google Play store

 

Yelp

Yelp sugeruje restauracje i lokale na podstawie lokalizacji, preferowanej ceny i wybranego przedziału cenowego dania. W wyborze miejsca na obiad pomagają oceny i opinie innych użytkowników, którzy jedli w danym miejscu przed nami.

iTunes store

Google Play store

 

Zwiedzanie na miejscu

 

CityMaps2Go

CityMaps2Go to mapy wielu lokalizacji działające bez dostępu do Internetu, co rewelacyjnie sprawdza się podczas wyjazdów zagranicznych. Na mapie można zaznaczać ulubione miejsca i korzystać z listy polecanych miejsc w pobliżu (np. restauracje).

iTunes store

Google Play store

 

Wi-Fi Finder

Aplikacja działa w 144 krajach i pozwala na znalezienie najbliższego wi-fi w miejscu, w którym się znajdujemy. Dodatkowo aplikacja wskaże trasę dotarcia do danego wi-fi. Całość działa w trybie on-line i off-line. Dzięki wi-fi będzie można za darmo wysłać maila czy przesłać zdjęcia – bez każdorazowej konieczności wracania do hotelu.

iTunes store

Google Play store