Najlepsi gracze świata, Heroes of the Storm po raz pierwszy w rozgrywkach turniejowych i aż 200 tysięcy dolarów w puli nagród! Oto, co czeka nas podczas zbliżającej się imprezy MSI Masters Gaming Arena, znanej wcześniej pod nazwą MSI Beat IT. Nowa nazwa to jednak nie jedyna zmiana. Najbliższą edycję MSI będzie realizować w kooperacji z ESL i Blizzard Entertainment. Połączenie tych trzech marek gwarantuje niezapomniane emocje, fantastyczną organizację i najlepszy sprzęt do grania. Eliminacje do turniejów ruszają już w czerwcu, finał przewidziany jest sierpień 2015.

„Sześć lat organizacji turniejów MSI BeatIT dało nam ogromnie dużo radości i też wiele nauczyło. My jednak mamy potrzebę ciągłego rozwoju, niezależnie od tego, czy chodzi organizacji dla imprez dla graczy, czy o tworzenie kultowego sprzętu do grania – tłumaczy Eric Kuo, wiceprezydent MSI ds. sprzedaży i marketingu – To właśnie dlatego zaprosiliśmy do współpracy ESL i Blizzarda. Razem zrobimy taką imprezę, która po zapisze się na kartach e-sportowej historii. Zobaczycie!”. 

Już w czerwcu ruszają lokalne kwalifikacje dla krajów Azjatyckich, w kolejnych tygodniach w szranki staną również zawodnicy z Europy i obu Ameryk. Co ciekawe – MSI Masters Game Arena, to pierwszy na świecie turniej w HotS’a! Polska to jedno z tych miejsc, w których gra cieszy się największą popularnością, po cichu liczymy więc na to, że za kilka miesięcy będziemy mogli się pochwalić mistrzem świata właśnie z naszego kraju. Poza tym, podczas imprezy odbędą się również turniej w popularnego StarCrafta II. Z racji tego, że współorganizatorem wydarzenia będzie Blizzard, rozgrywki w SCII będą częścią ligi WCS, a biorący  nich udział zawodnicy będą mogli zgarnąć łącznie 4000 punktów. Oba turnieje będą oczywiście rozgrywane na najnowszym sprzęcie MSI, co zapewni graczom najlepszą jakość grania.