Wygodne narzędzie przydatne do uzyskania jak najlepszego zasięgu sieci bezprzewodowej.

 

Wzmacniacze sygnału sieci bezprzewodowej pozwalają wyeliminować frustrujące martwe pola, czyli miejsca, gdzie nie dociera sieć WiFi.

Urządzenie łączy się z siecią bezprzewodową generowaną przez router, a następnie wzmacnia sygnał udostępniając go w bardziej odległe miejsca. Niestety, jeśli wzmacniacz nie jest zainstalowany w odpowiedniej lokalizacji, wzmocnienie sygnału nie będzie maksymalne.

 

Innowacyjna technologia Spot Finder dostępna jedynie w urządzeniach Linksys, pozwala automatycznie wykryć najlepsze ustawienie wzmacniacza sygnału. Po krótkiej i prostej konfiguracji uzyskasz najlepszy efekt wzmocnienia sygnału.

 

 

Jak to działa?

 

Technologia Spot Finder uruchomi się automatycznie, gdy uruchomisz kreatora konfiguracji danego urządzenia. Jest to oprogramowanie działające w przeglądarce zarówno komputera jak i urządzenia mobilnego. Wystarczy, że podłączysz wzmacniacz sygnału do gniazdka elektrycznego znajdującego się pomiędzy Twoim routerem a obszarem, w którym chcesz wyeliminować martwe pola.  Postępuj zgodnie ze wskazówkami.

 

Używając przeglądarki internetowe na komputerze lub urządzeniu mobilnym połącz się z adresem http://extender.linksys.com

 

 
Wybierz swoją sieć WiFi.

 
Wpisz hasło do swojej sieci bezprzewodowej.

 
Technologia Spot Finder sprawdzi położenie Twojego wzmacniacza sygnału, a następnie poinformuje Cię jeśli znajduje się za blisko lub za daleko.

 

Technologia dostępna w następujących urządzeniach:

 

  • Linksys N300 (RE3000W)
  • Linksys N600 PRO (RE4100W)
  • Linksys AC1200 MAX (RE6500)
  • Linksys AC1200 AMPLIFY (RE6700)