Gala Finałowa na której rozdano nagrody, odbyła się 18 czerwca w Centrum Prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie. Na uroczystość przybyli przedstawiciele resortów bezpieczeństwa, a honorowym patronatem objął ją szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii Prezydenta RP, Minister Stanisław Koziej.

 

– Jesteśmy zaszczyceni wyróżnieniem przez Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych – mówi Michał Borowski, Product Manager Rozwiązań Bezprzewodowych w Huawei. – Dowodzi ono, że nasze wysiłki na rzecz rozwijania systemów komunikacyjnych w trudnych warunkach pracy są doceniane przez klientów do których przede wszystkim kierujemy te rozwiązania. Cieszymy się, że wzbudziliśmy szerokie zainteresowanie naszym nowatorskim systemem trankingowym i mamy nadzieję na praktyczne wykorzystywanie tego rozwiązania przez służby mundurowe w Polsce.

 

System eLTE Rapid przeznaczony jest do stosowania w sytuacjach wymagających szybkiego uruchomienia wydzielonej sieci dyspozytorskiej o ograniczonym obszarze działania np. na potrzeby obsługi imprez plenerowych, zastosowania w obszarach katastrof itp.

 

Zakładając SEQUENCE prawie 10 lat temu postawiliśmy na współpracę z HUAWEI – mówił do zebranych Remigiusz Czerniej Prezes Zarządu odbierając nagrodę. – Połączyliśmy innowacyjne rozwiązania firmy Huawei z naszymi kompetencjami. Cieszę się, że dziś możemy Państwu zaprezentować jeden z efektów tego połączenia. Wspólnie z naszym partnerem oferujemy rozwiązanie, które wspomoże pracę wielu służb i przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa Państwa.

 

Multimedialna sieć „HUAWEI eLTE Rapid System” pozwala zbudować w 15 minut wewnętrzną sieć łączności bezprzewodowej, w dowolnych warunkach i niezależnie od operatorów sieci komórkowych. Umożliwia przesyłanie głosu, obrazów oraz dowolnej transmisji danych w sytuacji braku łączności w ogólnokrajowych systemach lub w przypadku konieczności zapewnienia bezpieczeństwa przed przejęciem transmitowanych danych.

 

Jeden system może być jednocześnie wykorzystywany przez 100 użytkowników, w 40 równoczesnych połączeniach telefonicznych oraz 20 równoczesnych strumieniach transmisji obrazu. Zbudowana na bazie systemu eLTE Rapid sieć może pracować w różnych pasmach od 400 MHz poprzez 1,4 GHz, do pasma 1,8 GHz i może mieć zasięg o promieniu nawet 6 km.

 

System HUAWEI eLTE Rapid dzięki specjalnej budowie i zabezpieczeniom może być transportowany na plecach oraz na pojeździe. Wytrzymuje jazdę w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Pracuje niezawodnie w różnych warunkach klimatycznych, szerokim zakresie temperatur, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego. Urządzenie jest zapakowane w 3 wytrzymałe skrzynie o wadze 35 kg każda oraz boks z anteną o wadze 17 kg.