AirLive rozszerza swoja ofertę o AirMax 4GW – urządzenie udostępniające bezprzewodową sieć WiFi poprzez technologię 4G LTE, które sprawdzi się w trudnych warunkach gdzie niemożliwe jest wdrożenie często kosztownej sieci kablowej.

 

Wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe dostarczenie sieci Internet metodami tradycyjnymi za pomocą dedykowanych hot-spotów 2,4GHz dla urządzeń mobilnych
i komputerów przenośnych, sprawdzi się Airmax 4GW!

Łączy w sobie cechy routera  LTE z bezprzewodową stacją nadawczą typu hot-spot, w jednej obudowie. Jako jedno autonomiczne urządzenie wyposażone zostało zarówno w  antenę do odbioru sygnału LTE oraz urządzenie CPE – czyli Zewnętrzny Access Point.

W standardowych rozwiązaniach musielibyśmy zastosować:
router do LTE + antenę zewnętrzną, a całość musiała by być podpięta do zewnętrznego CPE. Dodatkowo takie rozwiązanie powoduje, że musielibyśmy kupić parę urządzeń i męczyć się z montażem bo zarówno antena jak i kable są osobno. Całość trzeba umocować zwykle w wybranym punkcie na wysokości, a zważywszy na fakt, że routery LTE nie są wodoodporne , a wymagane jest zasilanie 220V (potrzebne uprawnienia elektryczne) całość instalacji jest skomplikowana i kosztowna, a wręcz często niemożliwa.

Pomysł  firmy Airilve to jedno urządzenie które  spełni wszystkie powyższe funkcje. W tym tak istotne jak rozwiązanie problemu zasilania przez standard PoE oraz możliwość pracy w warunkach ekstremalnych (-20°C do +60°C)

 

Najważniejsze cechy urządzenia:

 

 • 2 sloty SIM ( wbudowany modem LTE 4G  z obsługą dual sim failover)
 • Zakres sieci LTE: 800/900/1800/2600MHz
 • Zakres sieci 3G UMTS: 900/2100MHz
 • 300Mbps 802.11n 2.4GHz WiFi
 • 2×2 Anteny LTE 3dBi Omni
 • Antena 10dBi WiFi
 • Port Gigabit LAN

 

 

 

 

 

 • 802.3af POE
 • Ipsec, PPTP, L2TP VPN – wsparcie zabezpieczonych transmisji
 • Wsparcie dla IPv4 i IPv6
 • QoS i zarządzanie przepustowością
 • SNMP, Telnet, CLI, TR069
 • Temperatura pracy: -20°C do 60°C

 

Technologia 4G LTE do szybkiej łączności z internetem i WiFi do udostępniania sieci

 

Wbudowany w urządzenie moduł sieci 4G zapewnia wsteczną kompatybilność z technologiami UMTS/HSPA+. Jest to rozwiązanie wygodne, które sprawdzi się w miejscach, gdzie pokrycie sygnałem sieci czwartej generacji jest niewystarczające. Wydajność i szybkość to główne atuty urządzenia AirMax 4GW. Szybkość do 150Mbps wysyłanych danych i 50Mbps ich odbierania zapewnia komfort używania. Urządzenie wyposażono w port Gigabit LAN umożliwiający podział sieci lub wykorzystanie przełącznika w celu podłączenia dodatkowych kamer IP.

 

AirMax 4GW bardzo dobrze sprawdzi się jako zewnętrzny hotspot w miejscach,w których trudno skorzystać z infrastruktury przewodowej.

 

Wbudowany moduł 4G LTE i mocna antena

 

Zainstaluj urządzenie AirMax 4GW gdzie tylko chcesz i podłącz do internetu za pomocą technologii 4G LTE lub 3G UMTS. Wysokiej jakości antena zapewnia bardzo dobrą moc odbieranego sygnału.

 

Dwa gniazda SIM do pracu w trybie FailOver  i sprzętowy VPN dla bezpieczeństwa danych

 

W celu zapewnienia stabilności sieci  AirMax 4GW jest wyposażony w dwa gniazda SIM. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikom na łączenie się do dwóch sieci.

 

 

 

 

Gdy połączenie z jedną siecią się nie powiedzie, urządzenie automatycznie przełączy się na drugą sieć kontynuując pracę bez opóźnień i awarii. Przykład to awaria awaria u jednego z operatorów i karta Sim nr 1 przestanie działać, obsługę klientów przejmuje automatycznie karta nr 2, najlepiej innego operatora co zapewni ciągłość pracy urządzenia.

 

 

AirMax 4GW obsługuje również Virtual Private Network (VPN), który umożliwia utworzenie zabezpieczonych połączeń sieciowych dla danych i/lub transmisji strumienia wideo m.in. można połączyć kilka biur oddalonych od siebie na dowolną odległość w jedną sieć LAN, gdzie widzą się wszystkie komputery w otoczeniu sieciowym.
Takie rozwiązanie nie tylko eliminuje potrzebę stosowania drogich linii dzierżawionych, ale pozwala organizacjom na zwiększenie dostępu do sieci korporacyjnej partnerom cały czas utrzymując bezpieczeństwo danych. Stwórz bezpieczny, szyfrowany strumień wideo.

 

 

Port LAN i POE

 

Podłącz kamery IP i inne urządzenia sieciowe za pomocą portu LAN. Zasilaj urządzenia dzięki POE – technologii przesyłu energii elektrycznej do urządzeń peryferyjnych, będących elementami sieci Ethernet, takich jak telefony VoIP, bezprzewodowe punkty dostępowe, kamery internetowe, przy czym do przesyłu energii zasilającej służy ten sam kabel, którym transmitowane są dane cyfrowe.

 

Funkcje dodatkowe

 

Dodatkowe funkcje ułatwią zdalne zarządzenie urządzeniem. Użytkownik może to robić z wykorzystaniem standardów TR-069, SNMP, Telnet, interfejsu w przeglądarce internetowej lub wiadomości SMS. Przykładowo, poprzez wiadomość SMS AirMax 4GW

wyśle aktualny status jako alarm do wybranej osoby informując o zmienionym adresie IP, wyjętej karcie SIM  czy restarcie urządzenia.

 

 

 

 

 

 

 

Zastosowanie:
AirMax 4GW bardzo dobrze sprawdzi się jako zewnętrzny hotspot w miejscach,
w których trudno skorzystać z infrastruktury przewodowej, takich jak:
kemping, parki i tereny rekreacyjne, budowy, porty, wioski górskie.

 

 

Więcej informacji na stronie: www.airlive.com